Menü Kapat

LGS Tercih İşlemleri

Çekmeköy bölgesinde LGS hazırlık çalışmaları yapan kurumumuz kendi alanında birçok başarıya imza atmıştır. Çekmeköy’ deki birçok dershane arasında başarılarından söz ettirmiştir.Bizleri arayarak Çekmeköy dershane fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Çekmeköy’ de özel ders,bire bir ders ve grup derslerimizle sınavlara hazırlık yapmaktayız.Öğrencilerimize hem ders takviyesi konusunda hem de rehberlik anlamında programlar uygulamaktayız.

Çekmeköy’ ün en iyi dershaneleri arasında bizi her zaman üst sıralara taşıyan siz velilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Vefa Kurs VIP LGS Tercih Hakkında Makalemiz

LGS Tercih işlemleri hakkında bilgilendirme
Tercih yapılırken hem adrese dayalı yerleştirme sistemiyle hem de yazılı sınavla öğrenci alan okullara aynı anda tercihte bulunulacaktır.
1-LGS Merkezi Yerleştirme
Milli Eğitim Bakanlığı’ nın yayınladığı Merkezi Sınavla Öğrenci Alacak Okullar Kılavuzu’ ndaki 1366 okula tercih yapılabilecek.126 bin öğrenci bu okullara yerleşme imkanını yakalayacak.
2-LGS Adrese Dayalı Yerleştirme
  • Öğrenciler nüfus sistemine göre kendi kayıt alanlarından(kendi bölgelerinden),komşu kayıt alanlarından(komşu bölgelerinden),ve diğer kayıt alanlarından( bölge dışı,il içi,il dışı)olmak üzere 10 tercih yapabileceklerdir.
  • Tercihlerde en az iki farklı okul türü seçme zorunluluğu vardır.
  • Öğrencilerin kendi kayıt alanlarına yerleştirilmede önceliği olacaktır.
  • Başka kayıt alanlarını seçen öğrenciler ise o bölgedeki öğrenciler yerleştikten sonra boş kontenjan kalması halinde yerleşebileceklerdir.
  • Yerel yerleştirilmedeki kriterler kayıt alanı,okulda bulunma durumu ,tercih sırası ortaokul başarı durumu,devam ve devamsızlık durumu olarak değişmiştir.
  • Kayıtlardaki eşitlik halinde ise öğrencinin yaşına bakılacaktır.
Sistemin değişmesi ile birlikte bizlerde butik bir dershane olarak bütün enerjimizi bu alana kaydırdık.Şimdi öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Çekmeköy dershane araştırmalarınızı online ortamda veya lokasyonda gezerek yapabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir