Çekmeköy Kurs ve Dershane Eğitimi

Çekmeköy Kurs ve Dershane Eğitimi

Sınava Hazırlık Kurslarında Aranan Özellikler

1-Öğretmen kadrosunun profesyonel niteliklere sahip olması:

En iyi kurs veya en iyi dershane veya en iyi Kurs ararken bazı kriterleriniz olmalıdır.Öncelikle kursta görev yapan öğretmenlerin part time çalışan,stajyer veya başka kurumlarda çalışan öğretmenler olmamasına dikkat edilmelidir.Hepimizin malumudur ki yorgun olan personelle çalışmak çocuklarda istediğimiz başarıyı yakalamamızı engelleyebilir.
Bu tarz yerler ararken butik kurumlar veya tercih edilebilir. Çekmeköy butik dershane veya Çekmeköy VIP Kurs alanında hizmet veren kurumumuz en iyi kadro ile çalışmaktadır.Bu konuda Anadolu Yakası’nın en iyi öğretmenleri ile çalıştığımızı söyleyebilirim.

çekmeköy en iyi dershane en iyi Kurs

2-Yayınların içeriği ve kalitesi-Ders saatleri:

Herhangi bir kurumu ziyarete gittiğiniz zaman yayınların içeriği ve ders saatleri mutlaka sorulmalıdır.Daha sonra bu benim için sürpriz oldu diyebileceğiniz durumlar oluşabilir.Ucuz olsun diye tercih edilen kurumlarda yayın sıkıntıları veya ders saatleri problemleri oluşabilir.Objektif olarak bunların sorularak tatmin edici cevapları alınması önemlidir.
Çekmeköy Vefa Kurs VIP olarak çift yayın seçme hakkını öğrencilerimize tanıyoruz.Ana yayın olarak Birey Yayınlarının föylerini kullanıyoruz.İkinci yayın olarak ta öğrencilerimize 4 yayın arasından seçme hakkı sunuyoruz.Öğrencinin seçeceği yayının soru bankasını ücretsiz olarak öğrencimize veriyoruz.
Çekmeköy en iyi dershane veya Çekmeköy en iyi kurs alanında hizmet veren kurumumuz ders saatlerini en üst seviyede ayarlamaktadır.Örneğin TYT hazırlık veya LGS hazırlık yapan öğrencilerimiz;
  • Pazartesi günü deneme sınavına gelmektedirler.Yıl boyunca 50 civarında deneme öğrencilerimize verilecektir.
  • Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri zorunlu ofis programları olmaktadır.Ofisler öğleden sonra 14:20 de başlayıp 19:10 da bitmektedir.
  • Cumartesi-Pazar ise konu anlatımları olmaktadır.Toplamda 12 saat olacak şekilde.
  • Aynı zamanda öğrencilerimiz hafta içi de 2 saat konu anlatım dersi alacaktır.
Çekmeköy de sınava hazırlık alanında uzman kadrosuyla iş başında olan Vefa VIP öğrencilerin istekleri doğrultusunda kendini yenilemektedir.

3-Kazandırma oranları:

Türkiye genelinde bu alanda hizmet veren birçok kurum bulunmaktadır.Bunların bazıları sınavlara hazırlık bazıları da okula destek programları uygulamaktadır.Bu kursların birçoğu fiyatları düşük tutup öğrenci çekmeyi planlamaktadır.Birçok kurum sınavlardan sonra kazanan listelerini sıralamaktadır.Bu listeler incelenmeli ve gerekirse öğrencilerden bir tanesi ile konuşulup dershane hakkında fikir alınmalıdır.
Çekmeköy dershaneleri veya kursları arasında olan Vefa Kurs VIP geçen yıl mezun ettiği öğrenciler arasında %95 kazandırma oranını yakalamıştır.Çekmeköy lokasyonunda bulunan Mehmetçik Lisesi,Özden Cengiz Anadolu Lisesi ve Güç Kardeşler Lisesi gibi okullarımızdan 25 e yakın Tıp,Eczacılık ve Diş Hekimliğine öğrenci göndermenin mutluluğunu yaşadık.%100 burslu Koç Hukuk kazanan öğrencimiz bizi fazlasıyla mutlu etti.Özde-bir sınavlarında Türkiye birincisi çıkarmanın ayrı bir yeri vardı.
Geçen yıl kazanamayan %5 dilimdeki 35 öğrencimizden 13 tanesi güzel puanlar almalarına rağmen tercih yapmadılar ve tekrar hazırlanmak için Çekmeköy de bizim kursumuzu tercih ettiler.Bu da ayrı bir mutluluk oldu bizim için.

4-Fiziki şartlar:

Hem lokasyon olarak hem de bina olarak fiziki şartların öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecini en iyi şekilde atlatmalarına yardımcı olmalıdır.Çekmeköy Madenler’de bulunan Vefa Kurs ulaşım olarak metro istasyonuna ve otobüs duraklarına çok yakın merkezi konumdadır. Çekmeköy dershanelerinin ve kurslarının bulunduğu Madenler mevki velilerin çok rahat ulaşabileceği bir lokasyondur.
Vefa Kurs VIP sınıf mevcutları olarak 6-8 ve 12 kişilik sınıflarda ders veren butik bir kurstur..Sınıfların hepsi klimalı ve ortopedik sandelyelerden oluşmaktadır.İsteyen öğrencilerimiz kurum kantininde yemekte yiyebilmektedir.

çekmeköy en iyi Kurs

5-Tavsiye edilebilir olması:

Üst sınıfların veya daha önce o dershaneye gitmiş olanların tavsiye etmesi de önemli bir kriterdir.Araştıracağınız kurumu internet ortamından ve sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.
Forum sayfaları da bazen objektif olmasa da bakmanız gereken yerler arasındadır.Örneğin;Çekmeköy’de hangi kurs iyidir? veya Çekmeköy’de dershane fiyatları? yazarak farklı arama sonuçlarını değerlendirebilirsiniz.

6-Kurumu sorgulayın:

Dershane veya yeni adıyla Kişisel Gelişim Kursları gibi kurumların kadro varlıklarını sorgulayın.Örneğin her sene farklı bir kadro ile çalışan,çalışanları ile icralık problemleri olan kurumları araştırmalı ve kayıt olma işlemleri en sona bırakılmalıdır.Her sene farklı bir isimle devam eden dershaneler-kurslar eleştirilmeli eğitim açısından değerlendirilmelidir.

7-Fiyat:

Fiyatı yüksek olan iyidir veya düşük fiyatsa vardır bir bit yeniği gibi anlayışlara kapılmadan yukarıda belirtilen kriterler ile tercihler yapılmalıdır.Çekmeköy dershane fiyatları veya Çekmeköy kurs fiyatları bütün kurumlar da aşağı yukarı aynıdır.Burada dikkat edilmesi geren bu fiyatın içeriğinin nelerle dolu olduğuna dikkat edilmesidir.
İkinci dönemin başında yayın sıkıntısı yaşayan,dönem ortasında kadro değişikliğine giden kurumlar piyasada tutunmakta zorlanacaktır. Çekmeköy konumunda ki butik veya normal dershaneler iyi incelenmeli,vaad edilenlerle yapılacak olanların aynı olmasının gerekliliği vurgulanmalıdır.
NOT:Yukarıdaki maddeler uzun yıllar eğitim camiasında olan biri olarak tarafımca hazırlanmıştır. Bunlara lütfen dikkat edin.Dershaneye veya kursa başladıktan sonra bazı olumsuzluklar yaşayabiliyorsunuz. Yaşadığınız sıkıntılar sizin moral-motivasyonunuzu etkilemektedir.Sizin kat ve kat fazlanız öğrenciyi etkilemektedir. Bu yüzden kurs seçimini önemsiyor tavsiyelerde bulunuyoruz.
Soru ve önerileriniz için beni ve kurumumu arayabilir sistem hakkında bilgi alabilirsiniz.

VEFA VIP KURS AR-GE MÜDÜRÜ

Bize yazın

Your email address will not be published.